Obecní knihovna v Dolní Čermné

Najdete nás:

Na náměstí v budově bývalé školy v prvním patře.

Provozní doba:

Pondělí 14:00 – 15:00 – (červenec a srpen zavřeno)
Čtvrtek 15:00 – 18:00

Zavřeno pouze v den státního svátku.

Čtenáři platí zápisné:

dospělí 80,- Kč, děti, studenti a důchodci 40,- Kč na jeden kalendářní rok.

V našem knihovním fondu máme přibližně 4 000 knih (naučná a krásná literatura pro dospělé, děti a mládež, časopisy Lidé a Země, jiné jednotlivé výtisky různých titulů darované čtenáři). Jsou to knihy staršího vydání.
Půjčujeme především knihy z výměnného knihovního fondu – tj. ty, které nám vozí z výměnného fondu Městská knihovna Lanškroun.

Naši čtenáři tedy mají:

přístup k novinkám na knižním trhu (většina knih jsou knihy aktuálně vydávané)

knihy dle našich představ (podle věkového složení a zájmu našich čtenářů – knihovna Lanškroun přizpůsobuje nákup knih přáním vesnických knihoven – někde se čtou více detektivní příběhy, jinde historické romány apod.)

na určitou dobu lze do naší knihovny půjčit i další knihy z fondu knihovny Lanškroun (ty, které nepatří do výměnného fondu) – dle konkrétního požadavku jednotlivých čtenářů – není potřeba čekat až na dovoz knih, ale vypůjčit v rámci běžné otevírací doby knihovny Lanškroun

možnost získat do naší knihovny na neomezenou dobu kvalitní atlasy, encyklopedie, naučné knihy apod. (jsou poměrně finančně nákladné, přitom žádané).

Je možno zde pracovat na počítači (připojení na internet je plánování v nejbližších týdnech po vyřešení technických záležitostí).