Babičky a dědečkové jsou vítání

Naše mateřská škola se již několik let zapojuje do projektu Česko čte dětem. Do akce jsme nejprve zapojili rodiče, kteří po obědě přišli dětem přečíst pohádku. V letošním roce jsme navázali spolupráci s místním Klubem důchodců. Babičky a dědečkové jsou vítáni. V pondělí a v úterý se děti těší na babičku nebo na dědečka a jejich pohádku. V dnešní uspěchané době je prohlubování mezigeneračních vztahů velmi důležité. U dětí navíc pěstujeme úctu ke starší generaci. Společná setkání tak přináší radost oběma generacím.

Z pohádky do pohádky

Vážení rodiče,

vyhlašujeme již třináctý ročník výtvarné prezentace pro rodinné týmy na téma:

Z  POHÁDKY  DO  POHÁDKY

Společné práce mohou být z různých materiálů, různých tvarů a rozměrů. Stejně jako loni budou Vaše práce vystaveny na besídce ke Dni matek, a potom poslouží k výzdobě prostor mateřské školy.

Věříme, že se do společné akce zapojíte.  Na Vaše výrobky se těšíme do konce dubna 2020.

Hrnečku vař – divadelní představení


Úterý 25.2. 2020 v 10:45 – v MŠ – pohádka v podání divadélka JÓJO

– Pohádka nejen o kaši, ale i o skromnosti, závisti, dobrotě, lakotě, zkrátka o všech dobrých i zlých vlastnostech.
– s Aničkou si zazpíváme si písničku „Černé oči jděte spát“ ( empatie- soucit s nemocnými a starými lidmi, zásady správného chování při podpoře zdraví)
– rozpohybujeme se v „ptačím rytmu“
– fungují „kouzelná slovíčka“ i na hrneček?

Loutkové divadlo Kozlík

Divadélko Kozlík k nám přijelo s pohádkou Šípková Růženka. Krásným představením nám začal den plný překvapení, zvláště, když jsme si loutky mohli nejen prohlédnout i pohladit.