Vstup do mateřské školy
Od 1.9.2020 je vstup do mateřské školy povolen dospělým osobám na nejnutnější dobu pouze s rouškou! Děkujeme za pochopení
Od 1.9.2020 je vstup do mateřské školy povolen dospělým osobám na nejnutnější dobu pouze s rouškou! Děkujeme za pochopení
Vážení rodiče dětí, které nastoupí nově do naší mateřské školy od 1.9.2020, srdečně vás a vaše děti zveme na prohlídku mateřské školy v úterý 25. srpna a ve čtvrtek 27. srpna vždy od 15 do 16 hodin. Děti seznámíme s prostory mateřské školy, rodičům představíme chod mateřské školy a zodpovíme jejich dotazy.
Učast je dobrovolná. Těšíme se na vás.
V úterý 23. června jsme se rozloučili s předškoláky
odkaz na foto: https://dolnicermna.rajce.idnes.cz/MS_-_konec_skolniho_roku_23.6.2020
Po celý týden jsme pokračovali v experimentování. Tentokrát jsme zkoumali, z čeho jsou složeny jednotlivé barvy, vytvořili jsme si ve třídě duhu a pomocí baterek soutěžili o to, komu se podaří nejdelší stín.


































Vzhledem k tomu, že nebyla vyčerpána finanční dotace na Cestu přírodou, připravili jsme pro vás II. kolo. Podmínky jsou stejné jako v I. kole, jen tajenka a některé úkoly jsou změněny. Poznáte které?
Přejeme vám příjemný pobyt v přírodě. Odměna v podobě zmrzliny je pro vás připravena v restauraci Mathyss.
Zveme všechny děti z mateřské školy spolu s jejich rodiči na ukončení školního roku do AZAS

Naše mateřská škola se pravidelně zapojuje do výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“, kterou vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. V okresním kole získal třetí místo Martin Matějíček a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme a držíme palce.






V týdenním vzdělávacím bloku „Voda, vodička“ jsme pozorovali vodu v našem okolí.
Porovnávali jsme čistotu vody pitné, potoční i rybniční. Říkali jsme si, jak vodu chránit a jak s ní šetřit.
Nejvíce se dětem líbilo bádání, objevování, přemýšlení a experimentování pomocí různých jednoduchých pokusů, kde byla důležitou součástí voda.
Děti naslouchaly, aktivně přicházely s vlastními nápady, vyjadřovaly své myšlenky, spolupracovaly, popisovaly situaci. Našimi pokusy byly: čarovný sáček; šiška ve vodě; plovoucí pomeranč a jiné předměty; hrátky s vodou, cukrem, pepřem a jarem; hrající skleničky s vodou atd.
Největší ohlas měl pokus Duha z bonbonů, Láva a Sliz. Děti byly nadšené a vyžadovaly „recepty“ pokusů, tak vám pro vaše domácí bádání nabízíme stručné návody. Přejeme hodně zábavy.
Duha: Bonbony Skittles se vyskládají do kruhu na malý bílý talířek a zalijí vodou.
Láva: Sklenici naplníme z jedné poloviny až tří čtvrtin vodou. Vsypeme kyselinu citronovou (ocet), pro barvu potravinářské barvivo, kapku jaru a smícháme. Postupně přisypáváme jedlou sodu a už se jen divíme. Doporučujeme mít sklenici na tácu.
Sliz (antistresová hmota): V misce dobře smícháme tekuté lepidlo Herkules a vodu v poměru 3:1 (barvivo, třpytky – nemusí být). Za stálého míchání přidáváme jedlou sodu, hmota začíná houstnout a můžeme dokončit ručně.

































V letošním roce nebude probíhat klasické fotografování dětí v mateřské škole, ale chceme využít společného setkání všech dětí a rodičů na akci Rozloučení s předškoláky, kterou plánujeme na úterý 23. června od 17 hodin v AZAS. Pozvánka bude uveřejněna na webových stránkách v nejbližších dnech. Na program budou pozváni všechny děti z mateřské školy a jejich rodiče. Pozvána je paní fotografka, které vyfotí zvlášť předškoláky a potom jednotlivé třídy.








