O jídelně

V nové budově působíme již 17 let. Kdo by to řekl, jak ten čas letí. Mnozí nevědí, že jsme samostatný právní subjekt, oddělený od základní a mateřské školy. Důvod byl prostý, vaříme nejen pro malé děti v mateřské škole a žáky v základní škole, ale také pro veřejnost. Veřejnost se stravuje nejenom na jídelně, kde máme 100 míst k sezení a časově se střídají s dětmi, ale také mnoho strávníků využívá prodej obědů do jídlonosičů v přízemí u okénka.

Skolni jidelna_zimaOd roku 2005 jsme díky zvýšenému obratu plátci DPH, to má vliv na rozdílné ceny při prodejí obědů do jídlonosičů, což je prodej zboží (15% DPH) a na jídelnu, což je prodej služeb (21% DPH). Děti si platí pouze cenu potravin, režii ve formě energií hradí zřizovatel (Městys Dolní Čermná), režii ve formě mezd hradí kraj. Prodejní doba je vždy vyvěšena u okénka kanceláře a ve vchodových dveřích.

Do Mateřské školy dovážíme ranní a odpolední svačinky a obědy. Žáci prvního stupně základní školy svačí v jídelně, kde jim připravujeme pitný řežim. V poledne žáci dochází na obědy, kde vzorně vykonávají nad nimi dozor učitelé dle rozpisu. Všem děkuji za spolupráci. Na jídelně se též stravují učitelé, zaměstnanci zdejších firem a ostatní obyvatelé, kteří se u nás již od počátku stravují.

svickova-na-smetaneV mateřské škole stravujeme děti již od tří let, což velmi zpřísňuje hygienické zásady přípravy jídel a použité kvalitní potraviny v naší jídelně. Na pravidelné kontroly dochází pracovnice z okresní hygienické stanice. Nejpřísnější kontrolou je pro nás školská inspekce, která kromě jiného nám přepočítává dávky výživových norem, zda plníme doporučené dávky mléka, ryb, ovoce, zeleniny atd. Zaručujeme zdravé stravování z kvalitního masa, zeleniny, ovoce i ostatních surovin pro všechny strávníky. Suroviny uchováváme a následně z nich vaříme v moderních zařízeních, jako jsou například konvektomaty (vaření v páře, pára s pečením, náhrada smažení – bez přepáleného tuku), šokéry (prudké zchlazování potravin), atd, toto zařízení nám postupně v minulých letech umožnil pořídit náš zřizovatel – nyní již Městys Dolní Čermná, za to jim dodatečně vřele děkuji.

V naší jídelně kromě každodenních běžných příprav obědů a svačin je možné si po domluvě zajistit menu či tabuli pro různé oslavy dle představ každého jedince. Snažíme se vyhovět dle přání, stačí jen včas zamluvit termín.

Na objednávku pečeme svatební koláče (malé, rohové), objednávka je minimálně 600 ks malých koláčů: tvarohové, makové i povidlové.

Každý čtvrtek vaříme na objednávku houskové knedlíky, jsou připravované v páře v konvektomatech.

Těšíme se, přejeme vám u nás dobrou chuť
Krobotová Jana