HELLA RALLYE 2019

Z pověření Svazu automobilových orientačních soutěží pořádáme ve dnech 27.-28.9.2019 ve spolupráci s firmou Hella s.r.o. Mohelnice orientační soutěž s názvem


H E L L A   R A L L Y E   2 0 1 9

Je to v pořadí již 10.ročník této soutěže. Soutěž je organizována ve třech kategoriích, a to jako závod seriálu Mistrovství České republiky, Moravský pohár pro zkušené posádky a Shell cup Morava pro začínající . Soutěže se mohou zúčastnit jak registrované posádky s výkonnostní třídou, tak amatéři bez registrace. Soutěž se jede za plného silničního provozu a posádky jsou povinny dodržovat všechna pravidla silničního provozu bez jakýchkoliv úlev nebo výjimek. V průběhu soutěže se provádí i skryté měření rychlosti jízdy vozidel jak v obcích, tak i mimo ně. Princip soutěže není v rychlosti, ale v orientaci posádek jak v mapách, tak i v terénu. Průměrná rychlost v soutěži je kolem 35 km/hod po celé délce soutěže.
Protože trasa soutěže je plánována i s průjezdem Vámi řízeným městem-obci, eventuálně osadou, považujeme za správné Vám tuto skutečnost dát na vědomí. Pro vedení trasy soutěže se zpravidla využívají místní uličky nebo málo frekventovaná místa v obci či městě, aby soutěž měla patřičnou obtížnost. Tím dojde v uvedený den v krátké době i eventuálně vícenásobnému průjezdu soutěžících posádek některými ulicemi, kde budou posádky vyhledávat správný průjezd v zájmu získat co nejméně trestných bodů. Kontrola průjezdu je zařízena panely s písmeny vedle komunikací, které podél trati před soutěží rozmístíme a bezprostředně po soutěži zase sbalíme.

Očekáváme účast asi 35 vozidel. Vozidla budou označena startovními čísly na dveřích vozidla pro snadnou identifikaci pořadateli soutěže.

V noční soutěži 27.9. budou projížděny následující obce: Albrechtice, Bystřec, Bystříčko, Dolní Čermná, Dolní Třešňovec, Horní Čermná, Horní Třešňovec, Jablonné nad Orlicí (vč.Lubník), Kalhoty, Krasíkov, Lanškroun, Letohrad, Lubník, Mistrovice (vč.Vedralovice), Sázava, Tatenice, Verměřovice, Výprachtice, Žichlínek.

V denní soutěži 28.9. budou projížděny následující obce: Bludov, Bohuslavice, Brníčko, Dubicko, Klopina, Kolšov, Lukavice, Police, Postřelmov, Rájec, Rohle, Strupšín, Sudkov, Úsov, Veleboř, Zábřeh, Zvole