SDH Dolní Čermná má mistryni České republiky!

SDH Dolní Čermná má mistryni České republiky!

Ve dnech 7. a 8. července 2012 se v Sokolově v Karlovarském kraji uskutečnilo Mistrovství České republiky soutěže dorostu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Sokolov po dva dny hostil nejlepší borky a borce z celé České republiky. Náš sbor měl zastoupení hned ve dvou kategoriích. V kategorii dorostenek-jednotlivkyň zastupovala již počtvrté Pardubický kraj Markéta Marková. V letošním roce se jí podařil obrovský triumf, když se stala mistryní ČR v ročníku 2011/2012 v běhu na 100 metrů překážek a posléze i celkovou přebornicí v kategorii jednotlivkyň. Markéta zaslouží obdiv pro svou píli, která se jí proměnila právě v úspěch na této prestižní soutěži.

Druhé želízko v ohni jsme měli v kategorii družstev-dorostenek. Naše družstvo ve složení Vendula Šilarová, Jana Kubíčková, Andrea Klimošová, Petra Šponiarová, Vendula Kittnarová, Denisa Kittnarová, Lucie Langrová a Anna Šimková (jako náhradnice z SDH Desná, okres Svitavy). Holky zabojovaly a ukázaly, že jsou 7. nejlepším týmem dorostenek v ČR. Opět obrovský úspěch, za který děkujeme děvčatům a dvojici vedoucích – Petře Pecháčkové a Milanovi Pirklovi.

Výsledky, fotografie a videa můžete zhlédnout na www.dh.cz.

Jan Růžička