Kdo si hraje nezlobí – ohlédnutí

Sice trochu pozdě, ale přece. Pojďte se prosím s námi zpětně poohlédnout za akcí s názvem Kdo si hraje nezlobí, která proběhla dne 12. května 2012 v Areálu zdraví. Jen pro jistotu připomenu, že se jedná o soutěžní „sranda“ hry, ve kterých se proti sobě utkávají místní spolky. Není to vše jen o dobré kondici, jak by Vás mohlo hned napadnout, ale také trochu o taktice a v neposlední řadě i o vědomostech. Šanci na vítězství mají tedy všichni. Organizátorem akce je Spolek divadelních ochotníků v Dolní Čermné.
Po loňském nultém ročníku se zdá, že by z těchto her mohla možná vzniknout i nová a zajímavá tradice. Vždyť toto je vše o dobré náladě, srandě, příjemně stráveném odpoledni a to v tomto uspěchaném světě není k zahození. A co jsme tedy pro soutěžící letos připravili? Namátkou mohli diváci zhlédnout např. slalom ve dvojích a kostýmech na prkenných lyžích, běh s toaletním papírem mezi koleny s následným zasunutím na tyč, hod na vejce s petanq koulí, stavění nápisu z hromady písmenkových krabic, vědomostní test, čtyřboj nebo malování a následné hádání obrázku v podobě hry Aktivity, atd. K tomu všemu bylo zajištěno bohaté občerstvení včetně točeného piva a různých specialit z grilu.
Jediné co bych si ale opravdu nepřál je držet tradici s počasím. Minulý ročník nám téměř celý den propršel a byli jsme nuceni hodně soutěží uskutečnit pod střechou podia. I letos si s námi počasí nehezky zahrávalo, kdy nás déšť dopoledne opět trochu potrápil. Naštěstí vše proběhlo ještě před začátkem akce a po našich velkých motlitbách se po obědě počasí umoudřilo. Zůstala ale velká zima jako z ruského filmu a studený vítr. Jen pro zajímavost v pátek, den před akcí, se teploty vyšplhaly k hranici 30°C. Zatímco v sobotu bylo pouhých 14°C a plno bouřkových mraků okolo. Snad tedy příští rok zlomíme nad tímto prokletím hůl. O to více tedy velmi děkujme soutěžícím spolkům a všem, kdo se na organizaci a přípravě podíleli. Samostatné a velké „díky“ si zaslouží Eva Kostelecká, která vše letos zorganizovala a bez její energie a síly by vše vznikalo velmi těžko. Poslední poklona patří divákům, kteří neváhali v tomto počasí přijít a podpořit své známé.
A jak že to vlastně celé dopadlo? Kdo se umístil na prvním a posledním místě? Komu praskly kšandy a teklo do holínek? Odpovědi najdete níže ve fotogalerii kde fotky lze posouvat po otevření i klávesovými šipkami doleva a doprava, což je někdy příjemnější než dlouhé klikání myší. Jen podotýkám, že jde o velkou nálož fotek, takže si nejdříve utíkejte udělat kafe a poté v klidu nasávejte atmosféru.
Uvidíme se na příštím ročníku 😉

Za divadelní ochotníky Luboš Hrdina