První soutěž VCÚ 2013 ve Vysokém Mýtě

 

Do deštivého rána se probudil první letošní závod VCÚ ve Vysokém Mýtě. Ač počasí závodu moc nepřálo, tak i přesto přijelo  porovnat své síly 18 družstev mužů a 7 družstev žen. Závod, který se v minulých letech konal jako dvoukolový (dva pokusy), byl pro letošní rok, díky změně pravidel VCÚ vyhlášen jako jednokolový. 

Naše družstvo mužů, ve složení Jedlička Jiří, Hrabčuk Luboš, Prachař Martin, Novák David, Bednář Petr, Rebhán David a zapůjčený člen z družstva SDH Letohrad- Červená, nastoupilo ke svému pokusu, jako třetí odstartované družstvo závodu. Časomíra se zastavila v čase 19,53 s., přičemž levý proud  sklopil terč v čase 17,82 s.  S výsledným časem 19,53 s. muži obsadili slušné 10. místo. Do celkového bodovaní si připisují 6 bodů. Tento výsledek lze považovat za dobrý start do nové sezóny.

Příští závod se koná v Horním Třešňovci 1.6.2013 od 10, 00 hod. Závod bude spojen s oslavou Dětského dne, proto nás můžete přijet podpořit i s dětmi, na které čeká velká nafukovací skluzavka ve tvaru hasičského auta.